Bilgi BankasıFaizsiz EvFaizsiz Ev Alma SitemleriKredi

1000 TL İle Ev Sahibi Olun!

0
Emlak Konut Florya Evleri
Ev sahibi olmak her insanın hayalidir. Hayatı boyunca çalışıp birikim elde ederek yatırım yapma hayali kuran birçok insan vardır. Hayalinde ki standartları taşıyan ailesi ile mutlu huzurlu bir yuva isteyen insanlar için günümüz de birçok fırsat ve imkân yaratılmıştır. Bütçesine uygun, ödeme planı çıkartılmış,  güvenilir firma ve kişiler karşınıza çıktığında, 1000 TL ile ev sahibi olun. Şimdiye kadar yaptığınız bütün birikim ve hesaplamaları ortaya koyduğunuzda her ay kira ödemek yerine kendi evinde oturarak aynı kira öder gibi ev sahibi olmak daha karlı bir yatırım.
Yapacağınız yatırımda kendi kişisel kazanç ve harcama cetvelinizi oluşturmalı, ev sahibi olmak mı kiracı olarak kalmak mı size uygun bunun kararını en doğru şekilde siz vermelisiniz.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak İçin En Uygun Yöntem

1000 TL ile ev sahibi olun kredi ödeyerek ev sahibi olunabilir mi? Yapılacak olan aylık kira bedeline göre evin değerini bularak evin değerine göre aylık kredi taksit tutarı birbirini kurtarıyor mu iyi hesaplamak gerekir.
Alacağınız kredinin faiz oranını iyi hesaplamalı bunun için güncel faiz oranları üzerinden hesaplama yapan araçlar dan faydalanabilirsiniz. 220.000 TL tutarında olan bir evin en fazla %80’nine denk gelecek şekilde 176.000 TL’si konut kredisi olarak kullanılabilir. Bu hesaplamalar doğrultusunda ev almadan önce 44.000 bin TL gibi bir peşinata ihtiyaç duyulduğu görülüyor. Yasalara göre peşinat olmadan Konut kredisi kullanmak mümkün değil bazı durumlarda konutun tamamının bedeli için kredi kullanılabiliyor.
Bu şekilde bakıldığında evin tamamını yani 220.000 bin TL’nin hepsinin de konut kredisi kullanmak ve kira öder gibi ev sahibi olmak kısmı tam olarak bu şekilde olmaktadır. Başka bir seçenek olarak da 44.000 TL’lik peşinatı vererek kalan 176.000 TL’yi kredi olarak kullanmak.

1000 TL İle Ev Sahibi Olmak İçin En Uygun Hesaplama nasıl Yapılır?

Şunu belirtmek gerekirse yıllık faiz oranlarında ki artışları hesaplamak için konu ile alakalı güvenilir deneyimli kişilerle birlikte yol haritası çizmek yapılacak en doğru yöntemlerden biri. Yine şartların uygunluğuna göre 1000 TL ile ev sahibi olun! Gibi kampanyalar düzenleyen %0 faiz uygulayan şirketlerden faydalanmak da mümkün. Unutmayalım ki bu gibi ev konularında güven duyduğumuz kişilerle çalışmak en başlıca kuraldır.
Şunu da belirtmeliyim ki yıllık olarak kira artış oranını %8 olarak belirlememiz gerçekten iyimser bir tahmin. Çünkü geçmiş 10 yılın ortalama verilerine baktığımız zaman enflasyon yıllık %7,5, kira artış ortalaması ise yıllık %10’nun üzerinde seyretmiş. Her ne kadar 2011 yılında yapılan mevzuat düzenlemesi ile birlikte kira artış oranları enflasyon değerlerinin yurtiçi göstergelerine bağlanmış olsa da yıllık %8’in altında seyretmeyeceği de neredeyse kesin olan bir gerçek.(Bu konuda daha detaylı bilgiye kira sözleşmesinde bilinmesi gerekenler  yazımızdan ulaşabilirsiniz.)

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir