Faizsiz Ev

240 Ay Vadeli Konut Projeleri

0

240 ay vadeli konut projeleri ile siz de satın almak istediğiniz eve oldukça uygun taksit ödemeleri ile sahip olabilirsiniz. Günümüzde konut projeleri konusunda oldukça fazla alternatif ile karşılaşmanın mümkün olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ancak bu projelerden sadece bazılarında 240 aya varan vade seçenekleri mevcuttur. Bu yüzden hemen her projede 240 ay vadeli konut satışları olmadığını belirtmek gerekir. 240 ay vadeli konut projeleri ise öncelikle düşük oranlı taksit seçenekleri açısından avantaj sağlar. Hatta taksit oranlarının bir kira bedelinden dahi daha düşük olduğu konut projelerinin olduğunu söylemek isteriz.

240 Ay Vadeli Konut Projeleri Nelerdir?

240 ay vadeli konut projeleri zaman zaman özel firmalar tarafından yapılsa da son zamanlarda dikkatleri üzerine toplayan projelerden biri TOKİ olmaktadır. Konut sahibi olmak isteyenlere 2 + 1 ve 3 + 1 konut tiplerinde 240 ay vade imkanı sunan TOKİ, aynı zamanda kira öder gibi konut sahibi olmanın da en doğru adresidir. Siz de TOKİ projelerinden birine başvurabilir oldukça uygun fiyatlar ve ödeme koşulları ile ev sahibi olabilirsiniz. Tabi öncelikle TOKİ tarafından istenen şartları sağlamanız ve buna göre başvuru yapmanızda fayda vardır.

TOKİ Başvuru Şartları Nelerdir?

TOKİ projelerine başvuru yapacak kişilerin öncelikle birtakım koşulları sağlaması gerekir. Çünkü TOKİ, genel olarak yoğun bir katılım olan konut projeleri arasında yer alır. Bunun yanında konut sahibi olacaklar TOKİ tarafından ilan edilen tarihte yapılan kura çekimi ile belirlenir. Bu yüzden TOKİ, başvuru yapacaklarda bazı şartların olmasını ister ve başvurularında buna göre yapılmasını talep eder. Şimdi, TOKİ projelerine başvurmak için hangi şartların sağlanması gerekir? daha yakından göz atalım.

  • TOKİ projesine başvuru yapacak olan kişinin her şeyden önce T.C. vatandaşı olması gerekir.
  • Bunun yanında başvuran kişinin TOKİ projesinin inşa edildiği il ya da ilçede sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olması da önemli şartlardan biridir.
  • TOKİ’ye başvuru yapacak olan kişi başta olmak üzere, eşinin veya çocuklarının üzerine hiçbir şekilde tapuda kayıtlı bir konut olmaması gerekir.
  • Ayrıca daha önce herhangi bir şekilde TOKİ projelerinden yararlanılmamış olması da gerekli koşullar arasında yer alır.
  • Başvuru yapacak kişinin ya da hane halkının aylık net gelirinin 5500 TL’den fazla olmaması gerekir.
  • Bunların yanı sıra aynı hane halkından yalnızca bir kişi TOKİ’ye başvuru yapabilir.
  • Başvuru yapacak olan kişinin 25 yaşını doldurmuş olması da aranan diğer şartlardan biri olarak ön plana çıkar.

TOKİ Başvuru Nasıl Yapılır?

TOKİ başvuruları, genelde ilan metninde yer alan devlet bankaları üzerinden yapılır. Gerekli belgelerin hazırlanması ile ilanda belirtilmiş olan devlet bankasına gidilir ve burada “TOKİ ev alım talebi başvuru formu” doldurulur. Daha sonra ise banka tarafından açılan hesaba ön ödeme bedeli yatırılır. Bu ön ödeme bedeli konutun tipine göre belirlenir. 2 + 1 konut tipi için 500 TL, 3 + 1 konut tipi için ise 1000 TL ön ödeme bedeli vardır. Konut tipine göre ön ödeme bedelinin de ödenmesi ile başvuru gerçekleştirilmiş olur.

TOKİ, konut sahibi olmak isteyenler için 240 ay vade ile konut satışı yapar. Bunun yanında TOKİ ile kira öder gibi ev sahibi olmak ve oldukça düşük peşinat oranları ile harika bir eve sahip olmak mümkündür.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Faizsiz Ev