Bilgi BankasıFaizsiz Ev Alma Sitemleri

Bir Ev Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

0

Ev almak çoğu insanın hedeflerinden biridir. Ev almak  büyük bir planlama gerektirir ve aceleye getirilmemesi gereken, sabırla ve detaylarla ilgilenilmesi gereken bir süreçtir ve dolayısıyla bu süreç için hem ekonomik olarak hem de size en uygun olan evi bulmak için  bol bol araştırma yapmanız gerekebilir.

Konut Alma Süreci

Konut alımı iyi değerlendirilmesi gereken bir süreçtir. Ön değerlendirme için bazı noktaların koşullarınıza uyup uymayacağının tespit edilmesi, ileride yaşanacak olumsuzlukları engellemek adına önemli bir husustur. Almayı düşündüğünüz evin ulaşım seçeneklerinin kolaylığı gibi, hastane, okul, park gibi alanlara yakın olması da evin değerinin artmasını sağlayan ek imkanlardan biridir.

Taksitle Ev Sahibi Olma

Ev satın almaya karar verdiğinizde ilk önce nasıl bir eve ihtiyaç duyulduğunun belirlenmesi gerekiyor. Bunu belirledikten sonra eğer almak istediğiniz evin ücretinin tamamını ödeyemiyor yani peşin ödeme yapmıyorsanız ya da yapmamayı tercih ediyorsanız, taksitle ev alma yöntemini kullanabilirsiniz. Ev alma yöntemlerinden biri de kredi ile ev almadır.

Ev kredisi ile ev almak istiyorsanız ödeyeceğiniz peşinatı yüksek tutmanız sizin için avantaj sağlayacaktır. Çünkü peşinatınız ne kadar yüksekse ödeyeceğiniz faiz o kadar az olacaktır.  Elinizdeki peşinatı kararlaştırdıktan sonra aylık ödemeniz gereken taksit ücretini de belirlemelisiniz.

Peşinatsız Ev Nasıl Alınır

Ev alma yöntemleri çeşitli olmakla birlikte bunlardan biri de herhangi bir peşinat ödemeden ev almadır. Günümüzde ev peşinatı biriktirebilmek zorlu bir süreç olduğu için hayalinizdeki eve kavuşmanız için uzun yıllar beklemek durumunda kalabilirsiniz. Yatırımcıya sunulan peşinatsız ev alma imkanlarıyla bu hayalinize daha çabuk kavuşma imkanınız var. Öncelikle bunun için gelir ve giderlerinizi belirlemeli ve  bütçenize göre aylık ödeyeceğiniz finans tutarını doğru değerlendirmektir. Tüm olasılıkları değerlendirerek sunacağınız ödeme planı onaylandığında,  yeni evinize kavuşmuş olursunuz.
Birikimevim ile dilediğiniz arabaya ya da gayrimenkule, faizsiz finansman seçenekleriyle sahip olabilirsiniz. Hesaplama formu üzerinden ihtiyacınız olan finans tutarını ve bütçenize göre aylık taksit miktarı bilgilerini girmeniz halinde özel tekliflerimizden yararlanabilir ve  müşteri temsilcilerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir