Faizsiz EvFaizsiz Ev Alma SitemleriKredi

Cep Telefonu Faturasından Tasarruf Etmenin 5 Yöntemi

0

Tasarruf konusunda dikkat etmeniz gereken önemli konulardan biri de telefon faturalarıdır. Özellikle akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte cep telefonları yoldaşımız oldu. O kadar büyük ki, cep telefonları anında banka haline gelebiliyor. Bu da internetteki tüm meseleleri halletmemizi sağlıyor. Fatura ne olacak, onları nasıl kısıtlarız gibi sorulara cevap olarak bazı yöntemler mevcuttur. Fatura tutarını düşürme yöntemi aslında çok basittir.

Firma Karşılaştırması Yapmak

Birikim yapmak isteyenler için bir markanın hayranı olmayı bırakmalısınız. Bunun yerine ne isterseniz onu yapmamalısınız ki burada ihtiyacınızı karşılaması ve düşük ücretli olması önceliğimiz. Bir GSM operatörü için aynı paket 60 liraysa, başka bir GSM operatörü için 45 liraysa, para israf etmek zorunda değilsiniz. 12 ay içerisinde 150-200 lira kar edebilirsiniz. Yeni şirket bazı GSM değişikliklerini teşvik ediyor ve bunlardan yararlanmayı unutmamalısınız.

Tarife Araştırması Yapmanın Önemi

GSM şirketimi değiştirmek istemiyorum diyorsanız bu GSM şirketinde çok güzel seçenekler vardır. Cep telefonu faturasının ayrıntılı sınıflandırmasını görüntülemelisiniz. SMS kullanmıyorsanız, SMS için ödeme yapmamaya dikkat etmeli, interneti kullanmıyorsanız ise internet için ödeme yapmamaya dikkat etmelisiniz. Kullanmadığınız kısa mesajlar ve konuşmalar için ödeme yapmamaya özen göstermelisiniz. Örneğin, 5000 SMS, 5000 DK, 5 GB İnternet tarifesi kullanıyorsanız ve 1 GB İnternet, 100 SMS ve 100 dakikalık arama tarifesi kullanıyorsanız, operatörde size uygun olan başka bir ücret seçmelisiniz.

Ücretsiz Wifi Hizmetlerinden Yararlanmak

Mobil faturada internet paketi en yüksek maliyete sahiptir. Paketinizin ötesine geçmeden internetin refahından yararlanmak istiyorsanız, ‘free wifi’ noktalarını kullanmalısınız. Eve gitmeden önce şarkıları ve videoları indirerek eve gittikten sonra bu ihtiyacınızı mobil veriden yapmamış olursunuz. Görüntülü görüşmeler için kablosuz bağlantı noktalarını değerlendirmeli ve hatta bu zamanlarda uygulamayı güncellemelisiniz. Amacımız, internetin büyüklüğüne göre küçük bir paket içine koymak ve ücretsiz internet erişimi gerektiren büyük işlemleri yapmaktır.

Kullanmadığınız Aboneliklere Dikkat Etmelisiniz

Kullanılmayan tüm paketleri kapatmalısınız. Hala kullanılmayan paketler için ödeme yapıyorsanız bu her geçen gün faturanıza yansıyor ve kabarık fatura ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Aboneliğinizi düzenli olarak her ay kontrol ederek bunun önüne geçebilirsiniz.

Ek Paketler

Paketleme tamamlandıktan sonra, 100 MB İnternet ve 1 GB İnternet için yüksek ücretler ödemeniz gerekebilir. Bu nedenle lütfen ana tarifeyi dikkatli seçin. Paketinizi aşmamaya çalışın. Fatura 60 lirayı geçtikten sonra fiyat daha yüksekse maliyet 100 liraya kadar çıkabilir. Yatırım yapmak hususunda böyle durumlara özen göstererek faturalarınızı kısabilir ve birikiminizi arttırabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Faizsiz Ev