Dekorasyon

En Trend Ev Dekorasyon Fikirleri ve Önerileri

0
Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyon fikirleri ile siz de evinizi baştan yaratabilir ve aynı zamanda harika tasarımlar ortaya çıkabilirsiniz. Bir evin sıra dışı ve ilgi çekici bir hava kazanmasında oldukça önemli bir konumda yer alan dekorasyon, yaşam alanlarını güzelleştirmek isteyen her insana yardımcı olur. Hemen herkes için ev dekorasyonu sürekli yaşadıkları bir alan olması açısından büyük bir önem taşır ve bu nedenle evlerinde şık ve estetik dokunuşlar yapmak için her zaman yeni arayışlar içerisindedir. Tabi bu konuda yardımcı olan çeşitli aksesuarlar ve eşyalar da bulunur. Bu aksesuarları evlerinde duvarlarından köşelerine kadar pek çok farklı alanda görmek mümkündür.

Misafirlerine şık ve estetik bir görüntü sunmak isteyen her kişi, yaşadığı alan içerisinde pek çok ince ayrıntıyı düşünür. Bu şekilde yaşadıkları alanı hem kendileri hem de misafirleri için değişik bir yer haline getirir. Tabi ev dekorasyonu, sadece tek bir oda için değil, evin tüm alanlarında uygulanır. Oturma odasından yatak odasına, mutfaklardan banyolara kadar birçok farklı konumda ev dekorasyonu ile ilgili değişik fikirler görmek mümkün olur.

Ev Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

Ev dekorasyonu her şeyden önce üzerinde detaylı bir şekilde düşünülmesi gereken bir durumdur. Renklerin uyumundan eşyaların birbirileri ile olan uyumuna kadar pek çok ayrıntının göz önünde bulundurulması gerekir. Bu şekilde daha etkili ve başarılı sonuçlar elde etmek mümkün olur. Şimdi, etkileyici ve sıra dışı tasarımların yer aldığı ev dekorasyonu fikirlerine daha yakından göz atalım:

  • Evlerde nişleri farklı renklerde boyamak ya da doğal taşlar ile kaplamak etkileyici bir tasarım ortaya çıkarır.
  • Tavanda yer alan spot aydınlatmalar ile daha aydınlık bir ortam meydana getirilebilir.
  • Ayrıca yatak ve perdeleri çevresinde bulunan eşyalar ile aynı renk tonunda birleştirmek yine estetik görüntülerin oluşmasını sağlar. Bu konuda mavi, mor ya da yeşil renkler rahatlatıcı tonlar olmaları açısından tercih edilebilir.
  • Bunların yanı sıra odaların köşelerinde tercih edilecek lambader ya da abajurlar mekanın aydınlatılmasında dekoratif görüntüler meydana getirebilir.
  • Odalarda bulunan halıların renk ve desenlerinin diğer eşyalar ile uyum içinde olması önemlidir. Bu nedenle renk tonlarına dikkat etmek ve uyumlu modeller seçmek gerekir.
  • 3 boyutlu tasarıma sahip olan duvar panelleri de aynı şekilde evlerde göz alıcı bir dekorasyonun ortaya çıkmasına yardımcı olur.
  • Mutfak dolapları ve tezgahların renk ve model açısından birbiri ile uyumlu olması da önemlidir. Bu yüzden en fazla 3 farklı renk ile mutfak dizaynları yapılabilir.
  • Ayrıca rengarenk mutfak dolabı kapakları, renk uyumu açısından dekorasyonun önemli bir parçası olur. Dolap kapakları ile ortamı renklendirmek mümkündür.

Ev Dekorasyon Aydınlatma Tavsiyeleri

Ev dekorasyonunda önemli olan püf noktalardan biri de aydınlatma olarak karşımıza çıkar. Çünkü bir odanın yeteri kadar aydınlatılması ve bu sırada farklı aksesuarlar kullanılması şık ve modern görüntülerin ortaya çıkmasını sağlar. Tavanda yer alan spot ışıklardan abajurlara kadar her şeyin düşünüldüğü bir ortamda değişik şekillerde aydınlatma yapılabilir. Bunların yanı sıra odaların ilk göze çarpan aksesuarları arasında yer alan avizeler de aydınlatma konusunda büyük önem arz eder. Avizelerin oda içinde yer alan eşyalar ile uyumlu bir tasarıma sahip olması önemlidir.

İlgili Yazılar

Yorumlar