Faizsiz Ev Alma SitemleriKredi

Ev Alırken Tapuda Nelere Dikkat Edilmeli?

0
Konut kredisi ile birlikte ev satın almak mümkündür. Ev alırken ve tapu esnasında dikkat edilmesi gereken pek çok husus yer alır. İnsanların hayatlarında aldıkları en büyük kararlardan biri ev ya da araba satın almaktır. Böyle Önemli bir karar alırken dikkat edilmesi gereken şeylere de özen göstermek gerekir. Almaya karar verdiğiniz evin tapusunun olup olmadığına çok büyük bir özen göstermeniz gerekir.
Mutlaka konu ile ilgili uzman kişilerden yardım almak gerekir. İlk zamanlarda dikkat edilmediği zaman sonradan daha büyük sıkıntılar meydana gelebilir. Ciddi problemler ile karşı karşıya kalmamak adına mutlaka daha öncesinden önlem almak gerekir. Yapılması gereken bütün şeylerin yerine getirilmesi gerekir. Eksik bir durum olduğu takdirde ileride problem olarak karşınıza çıkabilir.

Konut Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev almak isteyen kişilerin mutlaka tapu kaydına baktırması gerekir. Aynı zamanda gayrimenkulün kime ya da kimlere ait olduğunu da iyi bir şekilde bilmek gerekir. Alacağınız konutun ise oranlarının da iyi bir şekilde bilinmesi son derece önemlidir. Alacağınız evin ipotekli olup olmadığına emin olmanız gerekir. Herhangi bir tebliğ karar olup olmadığını da bilmek gerekir.
Evin kullanılmasına herhangi bir engel olmadığını öğrendikten sonra satın alma işlemini gerçekleştirmek gerekir. Alınacak olan bölümün tapuda kayıtlı olup olmadığını tapu esnasında öğrenmek gerekiyor. Aynı zamanda yüzölçümü de son derece önemlidir. Ev satın almak isteyen kişilerin tapu esnasında bu konuya büyük bir önem göstermesi gerekir. Aksi takdirde ileride çok daha büyük problemler ortaya çıkabilir.

İmar Durumu

Ev alacak olan kişilerin mutlaka imar durumunda iyi bir araştırma yapması gerekir. İnşaat ruhsatının bulunması son derece önemli bir konudur. Aynı zamanda satın alınacak olan gayrimenkulün son imar durumunun da iyi bir şekilde bilinmesi gerekir. Satın alınacak olan gayrimenkulün herhangi bir borcu olup olmadığına emin olmak gerekir.
Özellikle vergi borcuna büyük bir önem göstermek gerekir. Satın alınacak olan alanın herhangi bir resmi kurum tarafından tasarrufunun bulunur bulunmadığı da önemli konular arasında yer alır. Ev satın almak isteyen kişilerin en çok dikkat etmesi gereken konulardan bir diğeri ise tasarruf oluyor.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir