Faizsiz EvFaizsiz Ev Alma SitemleriKredi

Evin Yüzde Kaçına Kredi Verilir

0

Birikim yaparak konut veya taşıt sahibi olmak mümkün. Ama bunun için uzun bir süre beklememiz gerekebilir. Kısa yoldan ev veya araba sahibi olabiliriz. Bankalar bu konuda devreye girer. Uygun faiz oranları ve ödeme imkânları ile sizde istediğiniz mülk durumuna göre kredi çekebilirsiniz. Maaşınızın miktarı yeterli olduğu sürece bankalardan istediğiniz miktara göre kredi çıkabilir. Ev almak veya evinizi satmak istediğinizde öncelikle eksperlerin eve değer biçmesiyle kredi miktarı belirlenir. Seçtiğiniz konutun yüzde yetmiş beşine kadar kredi imkânı bulunur. Geri kalan ücret ise peşinat olarak verilir. Düzenli bir gelirinizin olması, kredi miktarının çok yüksek olamaması ve istediğiniz kredi miktarına göre ödeme yapmanız daha yararlı olur.

Ev Alma Yöntemleri Nelerdir?

Ev sahibi olmak herkesin hayalidir. Ücret olarak pahalı olan konutlar kişileri birçok borç ile ev sahibi yapmaktadır. Eş, dosttan ziynet ve borç para alarak, taşıt, arsa gibi mülkleri satarak, tüm ziynet eşyaları satarak, bankalardan kredi çekerek veya bu konuda hizmet veren finans şirketleri aracılığıyla ev sahibi olmak mümkün. Bu şirketlerden biri olan Birikimevim vatandaşların ev sahibi olmasını en kolay ve en az ödeme yöntemleri ile ev sahibi yapmaktadır. Güvenle kayıt olup biran önce başlayabilirsiniz. Kira öder gibi ev sahibi olma avantajları bulunur. Seçtiğiniz evin fiyatına uygun ödeme planı oluşturulur. Sisteme girişinizde ödeyeceğiniz çok az bir miktar ile sizde faizsiz, kredisiz, kefilsiz ev sahibi olma imkânlarından faydalanabilirsiniz.

Kredi Çekerek Ev Sahibi Olmanın Dezavantajları Nelerdir?

Bankaların bizlere sunduğu avantajlar, yüksek faiz oranları, kimseyi kefil bulamamak, istediğimiz kredi miktarının çıkmaması gibi durumlar bizleri zor duruma sokmaktadır. Seçtiğimiz evin tamamına kredi çıkmama durumu, ödenecek peşinat için nakit ihtiyacın karşılanamaması, ödeme günü ödeme yapmayacak durumda olmak, işsiz kalmak, haciz gelme durumları ve ipotek işlemleri her şey bizler için olumsuz görünür ve bankalardan bu yüzden uzak durmak isteriz. Bunun için kredi çekmeden ev sahibi olmak isteyenler, ev alma yöntemleri ile finans şirketlerini çok iyi araştırarak kendisine uygun olanı seçebilirler.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Faizsiz Ev