Faizsiz EvFaizsiz Ev Alma SitemleriKredi

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar

0

Bir konut sahibi olmak her insanın hedefidir. Ancak ekonomik koşulları nedeni ile bu o kadar kolay değildir. Kira öder gibi ev sahibi olmak fikri kulağa çok hoş gelir. İnsanlar özelikle faizsiz konut kredisi veren bankalar ile görüşerek faizsiz konut kredisi almayı tercih ederler. Fakat normal koşullarda faizsiz kredi almak olası değildir.
Çünkü faizsiz kredide banka ya da finansçı kuruluşların müşterilerine kullandırdıkları krediyi hiçbir faiz almaksızın verdikleri net miktar olarak geri almaları gerekir. Ancak bazı durumlarda belirli şartlar altında faizsiz kredi kullanılabilir. Birikim yaparak ev almak isteyen kişilerin de yararlanabileceği çeşitli alternatifler vardır.

Faizsiz Konut Kredisi Nasıl Bir Kredi Çeşididir?

Türk vatandaşları için kalkınma ve yatırım bankaları fon aracılığı ile faizsiz olarak çeşitli alanlarda kredi verir. Başta konut kredisi olmak üzere ihtiyaç türüne göre insanlar çeşitli faizsiz kredi seçeneklerini kullanır. Katılım bankaları kamu sermayeli katılım bankası ve özel sermayeli katılım bankası olması fark etmeksizin ihtiyaç sahiplerine faizsiz kredi kullandırır. Birikimevim fırsatları ile faizsiz konut almak mümkündür.

Hangi Bankalar Faizsiz Konut Kredisi Verir?

Türkiye’de farklı bankalar tüketicilere faizsiz konut kredisi sunuyor. Faizsiz kredi sunan bankalara birçok kişi başvuru yapıyor.
Faizsiz konut kredisi alınabilecek olan bankalar şu şekildedir;
Albaraka Türk Katılım Bankası
Kuveyt Türk Bankası
Türkiye Finans Bankası
Ziraat Katılım Bankası
Vakıf Katılım Bankası

Belirtilen bankalara farklı iletişim kanalları üzerinden faizsiz konut kredisi başvurusu yapılabilir. Kredisiz ev alma için farklı finansman kuruluşları da tercih edilebilir.

Faizsiz Konut Kredisi Nasıl Kullanılır?

Faizsiz konut kredisi ile konut almak için öncelikle bir ev bulunur. Ev sahibine evin banka kredisi ile alınacağı söylenir. Kredinin üzerindeki kısım noterde satıcıya verilir. Noter satış işlemi için imzaları alır. Satışa konu evin üzerine kredi verecek olan banka için ipotek koyar. Noterin hazırladığı bu ipotek belgesi bankaya iletilir. Banka gerekli kontrollerini yaptıktan sonra kredi tutarını müşterisinin hesabınıza aktarır. Evi kredi ile alan müşteri bankadan gelen ödemeyi evi aldığı kişiye öder. Böylece banka ipoteği altında olmak kaydı ile ev sahibi olmuş olur.

Faizsiz Konut Kredisi Geri Ödemeleri

Alınacak olan konut seçildikten sonra faizsiz konut kredisi başvurusu yapılır. Başvurunun olumlu sonuçlanmasının ardından kredi kullanılır. Ev sahibi olmak için başvurunun olumlu sonuçlanması yeterlidir. Konut kredileri genel olarak 120 ay olarak hesaplanır. Kredi kullanılıp, ev alındıktan sonra kredi kullanan aldığı krediyi, kredi geri ödeme planına sadık kalarak öder. Kredi kullanan belirlenen süre sonunda kredisini bitir. Kredinin bitmesi ile banka konut üzerindeki ipoteği kaldırır.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Faizsiz Ev