Faizsiz Ev

Faizsiz Taksitle Ev Almak İstiyorum

0
faizsiz taksitle ev almak istiyorum.

Birçok kişi para kazanmaya başladıktan bir süre sonra ev almaya karar verir. Yaşam alanında daha rahat olmak, size ait bir evin mutluluğu ve huzurunu yaşamak ve de tabi her ay kira derdine düşmemek için ev alma fikrinin gelişmesi çok normal. Piyasada farklı pek çok konut tipi var. Apartman dairesi, müstakil ev, villa ve daha fazlası sayılabilir. Alacağınız evin oda sayısı, şekli, konumu bina yaşı gibi pek çok etken fiyatına etki eder. Bu özellikleri göz önünde bulundurarak ev almak doğru olacaktır. Ev alırken insanları en çok zorlayan faktör, ev için ödenecek tutarın yüksek olmasıdır.

Kira Öder Gibi Ev Almak Mümkün Mü?

İnsanlar hem kira ödeyip hem de birikim yapamamaktadır. Bu sebeple de farklı yollarla ev alma arayışına girerler. Son dönemlerde daha fazla yaygınlaşan kira öder gibi ev alma da tam bu noktada önem arz ediyor. Banka kredisi veya başka yollarla ev almak yüksek faiz ödenmesine neden olmakta ve insanlar bu yolu tercih etmemektedir. Peşinat ödeyerek ev almayı sağlayan yöntemlerde yine insanları zorlayan yöntemdir; çünkü hem giderler varken hem de kira öderken birikim yapmanın zorluğu bazen peşinat biriktirmeye de engel olmakta. Son dönemlerde bazı şirketler kira öder gibi ev almanın yolunu açtılar.

Kira Öder Gibi Faizsiz Ev Almak Nasıl Mümkün?

Kira Öder gibi ev almak üzerine açılan şirketlerin mantığı hanımların kendi aralarında yapmış olduğu altın günü mantığı ile aynıdır. Aynı miktarda taksit tutarı ödeyebilecek olanlar ve aynı tutarda ev almak isteyenler arasında bir grup yapılmakta. Her ay noter huzurunda çekilen kura ile toplanan para kurada çıkan kişiye verilmekte. O ay kurada çıkan kişi evini almaktadır. Sonraki ay bir diğeri alır ve sistem son kişi de evini alana kadar devam eder. Bu şirketler belli bir aya kadar insanlara ev kirası yardımında da bulunmaktadır. Böylece insanlar evlerini alana kadar daha rahat gelir gider dengesi sağlamakta. Geliştirilen bu yöntem ile asgari ücret alan da daha yüksek maaşa çalışma da evini kolaylıkla almaktadır.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Faizsiz Ev