Dekorasyon

Feng Shui’ye Göre Evinize Şans Getirecek 10 Şey

0

Feng Shui konusunda sizlere sunacağımız bilgiler sayesinde evlerinizde farklı tasarımlar yaratabilirsiniz. Feng Shui, oldukça köklü geçmişe sahip olan bir enerji hareketidir. Buna göre evlerde enerjiyi daha yüksek tutmak ve aynı zamanda çeşitli konularda şans getirmesini sağlamak mümkündür. Ancak ilk olarak yapılması gereken evlerde Feng Shui havası yaratmaktır.

Feng Shui’ye göre evinize şans getirecek 10 şey ile siz de doğada var olan enerjiyi evlerinize aktarabilir ve bu şekilde yaşadığınız ortamlarda enerjinin harekete geçmesini sağlayabilirsiniz. Mekanlarda enerjiyi aktif hale getirmek ve harekete geçirmek için Feng Shui tarafından önerilenleri eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekir. Şimdi, Feng Shui ile enerjinin harekete geçmesi için yapılması gerekenleri daha yakından inceleyelim.

Fil Figürleri

Feng Shui’ye göre evlerde fil bulundurulması, şansın yanında başarı ve üretkenliğin en önemli anahtarları arasında yer alır. Ayrıca evleri kötü şansa karşı koruma altına alır ve gücün sembolü olarak görülür. Bu nedenle evlerde fillere yer vermek ve çeşitli eşyalar bulundurmak her zaman için faydalıdır.

Taze çiçekler

Feng Shui’ye göre şans getiren başka bir eşya da taze çiçekler olmaktadır. Ev dekorasyonunun önemli bir parçası olan çiçekler, evlere mutluluk ve para getirmesi ile ünlüdür. Ancak çiçeklerin taze ve diri olması gerekir.

Tütsüler

Tütsü, dumanı ile evlerde bulunan olumsuzluğu ortadan kaldırır. Ayrıca kişi stresli ve kötü bir gün geçirdiği zamanlarda kendini iyi hissetmek ve rahatlamak için kokulu tütsüleri tercih edebilir. Bunun yanında sevilen kokular ile evlerde değişik ortamlar yaratmak da mümkün olur.

Meyveler

Evlerde pozitif bir hava estirmek için tercih edilen meyveler, Feng Shui’nin önemli bir parçasıdır. Bu nedenle evlerde meyveler her zaman görünecek bir yere koyulması gerekir. Ayrıca dekoratif açıdan da hoş görüntüler meydana getiren çeşitli meyveler ile şık ve sağlıklı bir ortam oluşturulabilir. Örneğin portakal, elma ve muz bunlar arasında sayılabilir.

Uğur Böceği

Herkes uğur böceklerinin şans getirdiğine inanır. Bu durum Feng Shui’ye göre de böyledir. Bu yüzden evlerde uğur böceği bibloları, figürleri ya da resimleri bulundurmak şans getirir.

Yumuşak Keten

Evlerde enerjiyi harekete geçirmek için yumuşak ve rahatlatıcı eşyalar bulundurmakta fayda vardır. Bu nedenle yumuşak keten evlerde sakinleştirici ve rahatlatıcı enerji ile Feng Shui açısından farklı bir konumda yer alır.

Nallar

Pek çok kültüre göre at nalı, özellikle kapıya asıldığında şans getirir. Feng Shui’ye göre de evlerde at nalı bulundurmak hem şans getirir hem de pozitif enerji yayar.

Düzenli Bir Ev Girişi

Feng Shui’ye göre bir evin girişi her zaman derli toplu ve düzenli olmalıdır. Bu yüzden ev girişlerinde bulunan dağınıklığı ortadan kaldırmak ve daha sade bir giriş oluşturmak gerekir. Bunun yanında ev girişlerinde temizliğe de dikkat edilmesi önemlidir.

Papatya Çayı

Papatya çayı içmek genel olarak birçok fayda sağlar. Bunun yanında papatya çayını evlerde dekoratif olarak konumlandırmak da şans getirici etkiler sunar.

Ayna

Feng Şui’ye göre aynalar, enerji ve şans bakımından büyük bir öneme sahiptir. Ayrıca dekorasyon içinde de büyük bir pozitif enerji yaydığı düşünülür. Tabi aynaların bahçeyi ya da dışarıdaki manzarayı ortaya çıkaracak bir şekilde konumlandırılması önemlidir. Bunu yapmak evlerde pozitif enerjinin yayılmasına imkan tanır.

Siz de evlerinizde yüksek enerji yaratmak ve bunun yanında şans getirecek bir ortam oluşturmak istiyorsanız, yukarıda yer alan Feng Shui kurallarını bir an önce hayata geçirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorumlar