Faizsiz EvFaizsiz Ev Alma Sitemleri

Hedefevim Nedir, Nasıl Çalışır?

0
Hedefevim Nedir

Faizsiz bir yöntem ile ev sahibi olmak isteyenlerin aklında bulunan sorulardan bir tanesi de Hedefevim nedir sorusudur. Hedefevim sistemi içerisinde ev sahibi olmak isteyen bireyler, belirlenen sistem içerisinde birbirinin alımlarını finanse edip herhangi bir faiz ödemeksizin istedikleri bir evi alma hakkına kavuşuyorlar.

Hedefevim’in amacı, peşinat vermeden ev, arasa, araba gibi malların sahibi olmak isteyen kişilere kendi yöntemlerini uygulayarak kısa bir sürede ev alma imkânı sunmaktır. Durumu iyi ya da düşük geliri olan bireyler, kendi ödeme planlarını oluşturmak sureti ile bu uygulamaya katılabilmektedirler.

Hedefevim Nedir?

Hedefevim yapılanmasına katılmak isteyen fakat kafasında birçok soru işareti bulunan bireyler, Hedefevim sitesinde bulunan yorumlar kısmını okuyarak bu konu hakkında kendilerini aydınlatabilmektedirler. Hedefevim yorumlar kısmı, daha önce de bu sistemden yararlanmış olan bireylerin olumlu ya da olumsuz düşüncelerine yer verdikleri kısımdır. Ödeme ile alakalı herhangi bir sorunuzun oluşması durumunda veya kafanıza bir konu takıldı ise, daha önceleri bu uygulamadan yararlanmış olan bireylerden bilgi almak da mümkündür.

Hedefevim Sistemi Nedir?

Hedefevim’de bireylerin yararlanabileceği pek çok yöntem bulunmaktadır. Hedefevim çalışma şartları arasında bulunan bu yöntemler şöyle sıralanabilirler;

Çekilişli Sıralama Yöntemi: Bu yöntem içinde birey ilk olarak ne kadarlık bir ev almak istediğine karar vermektedir. Peşinatlı ya da peşinatsız bir şekilde ev alma kararı verildikten sonra, aylık taksitler belirlenmektedir. Bu aşama da tamamlandıktan sonra ise atmış, seksen, yüz yirmi ve iki yüz kırk kişilik olan gruplar içerisinden bir tanesine karar verilmesi istenmektedir. Bir sonraki aşamada sözleşme yapılmakta ve noter huzurunda sıra belirlenmektedir. Böylelikle bireyler çekilişte belirlenmiş olan tarihte evlerini almış olmaktadırlar. Kişiler evlerini aldıktan sonra taksitleri tekrar düzenlenmekte ve ödeme yapmaya başlanılmaktadır.

 Peşinatlı Serbest Ödeme: Bu yöntemi genel olarak belli bir miktar peşinat ödeyerek ev sahibi olmak isteyen kişiler kullanmaktadır. Almak istenen evin ne kadarlık bir peşinata denk geldiğinin hesaplanması gerekmektedir. Daha sonraki aşamada ise kişiye en uygun olan fon grubu içerisine dahil olunmak sureti ile ev sırası beklenilmektedir. Sırası gelen bireyler evlerini alarak taksitlerinin ödemelerine başlamaktadır.

İlgili Yazılar

Yorumlar