Faizsiz EvFaizsiz Ev Alma SitemleriKrediToki

Hisseli Tapuya Kredi Çıkar mı?

0

Faizsiz ev alma durumu bankalar kanalı ile maalesef söz konusu değil. Bankalar düşük faiz oranları ile ev alma imkânı sunsa dahi vade uzun olduğunuz için yine hatırı sayılır tutarlar faiz olarak ödenmek zorunda.
Ülkemizde insanların büyük çoğunluğunun genellikle asgari ücret ile çalıştığı düşünülürse birikim yaparak ev sahibi olması da olanaksız. Birikim yaparak ev alma seçeneğini elediğimizde bankadan konut kredi kullanarak ev alma düşüncesi akıllara geliyor. Fakat faiz oranları düşünüldüğünde insanlar genellikle kredi kullanmaktan da vazgeçiyor. Faiz ödemek istemeyenler bu noktada birikim evim ile faizsiz ev sahibi olmayı tercih ediyorlar.

Faizsiz Ev Alımında Hisseli Tapu

Hisseli tapuya kredi için başvurulduğunda bazı istisnalar söz konusu olsa dahi genellikle bankalar tarafından olumsuz sonuçlanmaktadır. Hisseli tapuyu ev tapusu olarak düşünürsek; bankalar ev almak isteyen ve ev kredisi çeken müşterilerinin evlerini ipotek olarak kabul eder ve borcun ödenmemesi durumunda belirli prosedürler uygulandıktan sonra evleri banka adına satışa çıkararak alınan konut kredisinin tahsilini gerçekleştirirler.
Hisseli tapulu evler genellikle insanların tercih etmediği ve banka tarafından satışı zor olan taşınmazlardan sayıldığı için bankalar genellikle hisseli tapuya konut kredisi vermezler. Kişiler birikim yaparak günümüzde ev sahibi olmayı bu nedenle daha çok tercih ediyor denilebilir.

Hisseli Tapuya Kredi Çıkabilmesi İçin Ne Yapılmalı?

Hisseli tapuya kredi verebilen bankalar öncelikle sizlere tapunun maliklerinin kredi kullanmak isteyen kişiye tapuyu devretmesini, eğer arsa tarla vb. bir taşınmaz ise parsellere bölünüp tek tapu şeklinde kredi çekmek isteyen kişinin adına geçirilmesini isterler.
Bu durum sağlanamayacak ise; teminat olarak gösterilecek olan hisseli tapuda malik olan herkesin kredi kullanacak kişiye kefil olmasını talep ederler bu iki seçenekten birisinin sağlanması durumunda bankalar kredi vermeyi tercih edebilir.  Kredi taksitlerini ödeyemediğinizde yaşayacağınız durumları da araştırmalısınız.
Günümüz maaş şartları düşünüldüğünde evin neredeyse yarısı kadar da faiz ödemenin mantıksız olduğu ve alternatif olarak tercih edilebilecek kanalların bulunduğu bu dönemde birikim yapar gibi ödemeler ile ev sahibi olmak mümkün. Birikimevim ile faizsiz olarak ev almak hayallerinize daha kolay ulaşmanıza yardımcı olur.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Faizsiz Ev