Faizsiz EvFaizsiz Ev Alma Sitemleri

İstanbul’da Faizsiz Ev Almak İstiyorum

0

Günümüz koşullarında faizsiz ev almak neredeyse imkansız hale gelmiştir. Ev alabilmek için hemen herkes bankalara başvurmaktadır. Bankalarda her ne kadar düşük ev kredisi faiz oranlarından bahsetse de geri ödemede ise yüksek tutarlar ödemektedir. Evin değerinin neredeyse bir katı kadar faiz ödemek zorunda kalmaktadır.

Bu nedenle her ne kadar banka kredileri ile ev almak isteyen kişiler olsa da çoğu insan faizsiz ev alma yöntemlerini öğrenmek istemektedir. Ülkemizde faizsiz bir şekilde ev almanın iki adet yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biri tasarrufla ev sahibi olma yöntemi diğeri ise taksitle ev sahibi olma yöntemidir. Bu yöntemlerden dilediğinizi uygulayarak ev kredisi başvurusu yapmanız gerek kalmadan ev satın alabilirsiniz.

Tasarrufla Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Tasarruf yaparak ev sahibi olmak oldukça dikkat ve özen isteyen bir yöntemdir. Bu nedenle tasarruf yaparken oldukça dikkatli ve sabırlı olmak gerekir. Ev sahibi olanın yöntemleri arasında sayılan tasarruf yöntemi ile ev kredisi oranları olmadan kendi birikiminiz ile ev sahibi olabilirsiniz. Peki, tasarruf nasıl yapılmalıdır?

Tasarruf yapmanın püf noktaları şu şekildedir:
İlk olarak her ay belirli miktar tasarruf ayırmamız gerekir.
Daha sonra gereli olan harcamalar dışında herhangi bir harcama yapılmamalıdır.
Elimize gelen her geliri tasarrufa konu etmemiz gerekir.
Yapmış olduğumuz tasarrufu istikrarlı bir biçimde sürmemiz gerekmektedir.
Ayrıca tasarrufumuzu güvenli bir biçimde muhafaza etmeliyiz.
Bu şekilde siz de tasarruf yönteminden faydalanarak hayallerinizde bulunan evin kısa sürede sahibi olabilirsiniz. Almak istediğiniz evi ve ardından tasarrufunu belirledikten sonra çok uzun sürmeden evinizin sahibi olabilmeniz mümkündür. Ayrıca tasarruf yöntemi ile ev kredisi çekmenize de gerek kalmaz.

Taksitle Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Taksitle ev sahibi olmak ev satın almanın en karlı ve avantajlı yöntemlerinden biridir. Bu yönteme özel olarak alacağınız evin aylık taksitlerini ve vade sayısını bizzat kendiniz belirlersiniz. Böylelikle aylık taksit ödemelerinizi gerçekleştirirken herhangi bir zorluk çekmezsiniz. Ev kredisi hesaplama motorlarına baktığınızda taksitle ev almak kredi çekerek ev almaya göre oldukça karlı bir ev satın alma yöntemidir.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Faizsiz Ev