Faizsiz EvFaizsiz Ev Alma Sitemleri

İstanbul’da Haziran’da Kaç Konut El Değiştirdi

0

İstanbul, ülkemizin nüfusu en kalabalık ve ev ihtiyacı en fazla olan ilidir. Her yıl satılan ev istatistikleri aylık verilere göre tutulmaktadır. 2020 yılı Haziran ayında Türkiye genelinde 88.508 adet konut satışı gerçekleştirilmiştir. Satışı gerçekleşen 14.032 konut İstanbul’da el değiştirmiştir. Bu sayı ile en büyük payı İstanbul almıştır. Ev almak isteyenler, çeşitli kredi seçeneklerini değerlendirmiştir. Kredi kullanmak isteyenler ise Birikimevim sistemlerinden faydalanmayı tercih etmiştir.

Kira Ödemekten Kurtulmak

İnsanların büyük bir bölümü, gelirlerinin önemli kısmını ev kirasına ayırmaktadır. Kiradan kurtulmak isteyenler, gelirlerine göre rahat ödeme yapabilecekleri taksitlerle ev satın alma seçeneklerini araştırmaktadır. Banka kredisi kullanabilmek için evin değerinin en az %20 oranında peşinatının bulunması gerekiyor. Birikim sistemi ile finans desteği sağlayan kuruluşlar, peşinatsız olarak ev sahibi olma konusunda farklı seçenekler sunuyorlar.

Taksitli Ev Satın Alma

Düşük gelirli kişiler, taksitli ev satın alabilmek için çeşitli seçenekleri değerlendirmektedir. Faizsiz ev satın alma isteyenler için Türkiye genelinde Birikimevim firması binlerce kişiyi ev sahibi yapmıştır. Bankalardan faizli kredi kullanmak istemeyenler, firmanın sunduğu faizsiz seçeneklerden faydalanabiliyor ve kendi belirledikleri taksit ödemeleri ile ev sahibi olabiliyorlar.
Firma tarafından sunulan sistemler şunlardır;
Serbest sistem
Sabit sistem
Erken teslim sistemi
Her sistem için oluşturulan ödeme planları ve taksit seçenekleri farklıdır. Kişiler aylık taksit ödeme güçlerine göre sistem tercihinde bulunabiliyorlar.

Kredisiz ve Faizsiz Sistem

Faizsiz ev almak herkesin tercih ettiği seçeneklerdendir. Faizli seçenekler, ev almak için ihtiyaç duyulan miktarın, daha fazla geri ödenmesine neden olmaktadır. Birikimevim evin gerçek değerinde satın alınmasını ve geri ödemesinin herhangi artış olmadan faizsiz olarak gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Kolay Satın Alma

Yeni ev sahibi olmak isteyenlerin son dönemlerde en çok tercih ettikleri seçeneklerden birisi kredisiz ev satın alma yöntemleridir. İnsanlar, belirli oranda peşinat vererek ya da hiç peşinatsız ve kredisiz olarak ev sahibi olabiliyorlar. Bunun için firmanın oluşturmuş olduğu sistemlerden birisini seçenler, sözleşme imzalayarak, taksit ödemesi yaparak, kısa sürede istedikleri evi satın alabiliyorlar.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Faizsiz Ev