Faizsiz EvFaizsiz Ev Alma Sitemleri

Katılım Bankalarından Faizsiz Kredi Almak Caiz mi?

0

Birçok insan ev veya araba sahibi olmanın farklı farklı yollarını arıyor. Günümüzde faiz oranlarının düşmesi ve kredi imkanlarının artması da insanları kredi çekerek ev almaya yöneltmiştir. İnsanlar bir birikim yaparak ev sahibi olmak yerine taksitle kira öder gibi ev sahibi olmak istiyor. Bu durumun temelinde enflasyonla birlikte altın ve dövizdeki büyük artış neden olmuştur. Özellikle bu kredi konusunda faiz hassasiyeti olan insanların en çok merak ettiği konulardan birisi faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak gibi gözüküyor.

Katılım Bankaları ve Faiz

Katılım bankaları diğer bankalarda olduğu gibi bir faiz oranı yerine kar-zarar oranı ile işlemlerini yürütüyor. Bu sistemin temelinde alım satım işlemlerini yürüten finans kurumu faiz yerine müşterilerine bu kar oranı üzerinden kazanç sağlamaktadır. Kredi işlemlerinde de müşterilerine belirli bir borç verilerek bu borcun bir mal üzerinde değerlendirilmesi söz konusu olur.
Örneğin bir ev almak istediğiniz takdirde katılım bankasının şartlarını yerine getiren evi sizin adınıza alarak tekrardan size satması söz konusu olur. Böylelikle aradaki işlem bir alım satım eylemi olup faiz olarak gözükmemektedir. Ancak bu durum kağıt üzerinde doğru gözükürken dinen faiz olup olmaması konusu şüpheli gözükmektedir. Bu durum adeta bir aldatmaca gibi de düşünülebilir. Ancak faizsiz ev almak için en mantıklı yol taksit yoluna gitmektir.

Taksit Sistemleri ve Faiz

Taksitle ve vadeyle alışveriş dinen caizdir. Peşin ve vade arasındaki fark önceden alıcı ve satıcı arasında kararlaştırıldığından dolayı faiz olmaz. Bu nedenle taksitle ev alma işlemi için en iyi yol Birikimevim’den geçer. Birikimevim ile herhangi bir faiz derdiniz olmadan ev sahibi olmanız mümkündür.

Taksitle Ev

Taksit sitemleri ile ya belirli bir birikim ile ya da aylık belli bir birikim ayırarak çok kolay biçimde ev sahibi olursunuz. Böylelikle faiz derdinden de kurtulmuş olursunuz. Bunun için Birikimevim sitesini ziyaret edebilir ve daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Faizsiz Ev Sahibi Olmak

Faizsiz bir şekilde kiracıya ev şu şartlarla mümkün olabilir:
Taksitli satış fiyatı önceden belirlenmelidir.
Fazladan ücret ödemesi olmamalıdır.
Ödenemeyecek taksitler için fazla ücret alınmamalıdır.
Tüm bu şartlar faizsiz ev için olmazsa olmaz şartlardır.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Faizsiz Ev