Bilgi BankasıFaizsiz Ev

Kentsel Dönüşüm Kararı Nasıl Alınır?

0

Evi olanlar kentsel dönüşümün artık her yerde yapıldığını, eski binalarının artık yaşamalarına izin verilmediğini ve yine kendi bölgelerinin de yavaş yavaş kentsel dönüşüme girdiğini ve ilerleyen zamanlarda da devam edeceğini ön görüyorlar. Bununla birlikte de kentsel dönüşüm kararının neden ve nasıl alındığını merak ederken evlerinin de bu şartlara uymasını umuyor.

Kentsel Dönüşüm Kararında Rol Oynayan Etmenler

Ev almak isteyenler yaptıkları birikimlerle ya da başka yöntemlerle alacakları evlerde yıllarca güven ve rahat içinde oturmak istiyorlar. Bunun için de alacakları evlerin kentsel dönüşüme girmeyen yakın tarihli evlerden ya da sıfır evlerden tercih ediyorlar.

Kentsel dönüşüm kararı birçok farklı unsura göre alınır. Bunlar;
Belediye ekipleri yıkılmaya yüz tutan ve herhangi bir sarsıntıyla yıkılacak evlerin listesini çıkarır
Daha sonra listeye alınan evlere mühendisler gönderilerek ölçümler yapılır
Ölçüm sonuçlarında evin yıkım riski azsa kentsel dönüşüme alınmaz, riskliyse alınır

Riskli olduğu tespit edilen evlere tebligat yollanır ya da haber ulaştırılır
Son olarak en kısa zamanda boşaltılan evler belirlenen zamanda yıkılır
olarak sıralanmakla birlikte evin durumuna ve bulunduğu zemine göre değişkenlik gösterebilir.

Faizsiz Ev ve Kredisiz Ev Hakkında

Evi olan ve kentsel dönüşüme girenler de uygun bir ödeme şekli arıyorlar. Faizsiz ev alma seçeneği ya da birikimi olanlar için kredisiz ev peşin ödeme yöntemi ile bütçeye uygun harika evler alabilirler.

Bu yöntemlerden kredisiz ev seçeneğinin sağlayacağı uygun ve peşin ödemenin getirdiği uygun fiyatla istediğiniz tipte, istediğiniz bölgede ve istediğiniz genişlikte evleri satın alabileceksiniz. Bunun yanı sıra diğer ödeme yöntemi olan faizsiz ev seçeneği ile ödemeleriniz zamana yayılacak ve zaman içerisinde ev sahibi olma fırsatını yakalayacaksınız.

Birikimevim ile her bütçeye ve şartlara uygun evlere sahip olabilirsiniz. Faizsiz ev seçeneği ve kredisiz ev seçeneğini de sunan Birikimevim ev alımında kolaylık sağlıyor. Şubelerin verdiği güzel hizmetle Birikimevim alıcıların belirli noktalardaki şubelere müracaat etmesiyle ev almak isteyenler hayallerindeki evin sahibi olabilirler.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir