Bilgi BankasıFaizsiz Ev Alma SitemleriKredi

Konut Kredisi İpotek Kaldırma

0
Konut kredisi ipotek kaldırma işlemi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler ellerindeki konut üzerindeki ipoteği kaldırmak isteyenlerdir. Bu kişiler satışla çıkaracakları evin üzerinde ipotek bulunması sebebiyle satışta sıkıntı çıkıp çıkmayacağını merak etmektedir.
Bunun yanında ev almak üzere hazırlık yapanlar alacakları evde ipotek varsa bu sorunun cevabını merak ederler.
Banka kredisi ile ev alındıktan sonra ipotek kaldırma işleminin aşamaları vardır. Ev sahibi olmak amacı il çektiğimiz konut kredisi ödemeleri bittikten sonra ipotek fek yazısı banka tarafından hazırlanır ve tapuya gönderilir.
İpotek kaldırma harç ücreti yatırılır. Bu ücret her yıl değişir. Konut kredisi ile alınan evin ipotek kaldırma yazısını tapu inceler. Bir sorun görmez ise ipotek kaldırılır. Ev almak üzere banka ipoteğinin kalkıp kalkmadığı e- devlet üzerinden de kontrol edilebilir. Gayrimenkul ile yatırım yapmak gelecek için yapılan kârlı yatırımlardandır.

Tasarruf Finansman Sözleşmesi

Tasarruf finansman şirketlerine getiren yeni düzenleme ile tasarruf finansman sözleşmesi hazırlanır. Bu sözleşme ile ev almak isteyen müşteriye finansman kullanma hakkı verir, şirkete de finansmanı yönetme hakkını kullanması için yapılan bir sözleşmedir.
Herkesin bütçesini yormayacak şartlarda taksit ve vade tutarları ile ev alma fırsatı olacaktır. Tecrübeli yatırım uzmanları ile aylık gelire göre belirlenen taksitler ödeme güçlüğü olmadan sisteme devam ederken kolaylık sağlar. Konut sahibi olmak isteyenler bir araya gelerek çekiliş ya da çekilişsiz yöntemlerle peşinatsız ev sahibi olabilir. Taksit öderken ara ödeme yapılmaz. Banka kredileri ile karşılaştırıldığında faizsiz ve peşinatsız ödeme fırsatları sunan tasarruf finans sistemleri tercih edilmektedir.

Finans Sistemleri

Tasarruf finansman faaliyeti birikimlerin müşterilere kullandırılmasını ve bu tasarrufların yönetimini anlatır. Bir tür imece yöntemi ile bu sistem işlemektedir. Taksit öderken herhangi bir problem yaşanır ise taksitler dondurulabilir. Alınacak evin değerinde istenildiği zaman değişiklik yapılabilir.
Faiz ödemeden sisteme yeni katılan müşterilerin ilk aylarda ev alma şansı olacaktır.
Faizsiz ev alma sisteminde aynı zamanda müşteriler tasarrufa yönlendirilir. Zorunlu durumlarda organizasyon ücreti dışında ödenen birikimler iade edilir. Borç bitene kadar alınan konut satılamaz, sistem tarafından bir nevi ipotek konulur. Bu sebeple yatırım yapmak isteyenlerin satın alacakları evin ipotekli olup olmadığını araştırması gerekmektedir.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir