Faizsiz EvFaizsiz Ev Alma Sitemleri

Konut Kredisi Kullanırken Yaptırılan Sigortalar Hangileridir?

0

En uygun kredi hesaplama alanında bilgi edinmek istiyorsanız bu bilgiyi alabileceğiniz birçok alternatif bulunuyor. Bu hesaplamayı yapmak için en kaliteli yöntem kredi hesaplama tarzında anlık bilgiler sunan sitelerdir. Bu sitelerde tüm bankaların kredi faiz oranlarını ve vade sayılarını görebileceğiniz gibi aynı zamanda konut kredisi kullanırken ödeyeceğiniz masraflar, yapılan sigortalar ve faiz oranlarını görebilirsiniz.

Kamu Bankaları Tarafından Yapılan Sigortalar

Ülkemizde güvenilir olması açısından en çok tercih edilen kurumlar kamu bankalarıdır. Kamu bankalarında konut kredisi kullanırken yaptırılan sigortalar diğer bankalara göre daha makul ve ekonomik seviyelerdedir. Kamu bankalarında konut kredisi kullanırken kredi çekecek olan kişiye bireysel hayat sigortası yapılması zorunludur.
Ancak bu sigorta yapılırken kişinin yaş kriteri dikkate alınır. Diğer mecburiyet taşıyan sigorta türünden biriside DASK yani deprem sigortasıdır. Fakat bu sigortanın kapsama alanı kişilerin isteklerine özel olarak değişebilir. Ev kredisi hesaplama alanında eğer net verilerden yararlanmak istiyorsanız kredi kullanmak istediğiniz bankaların resmi web sitesine giriş yapabilir ya da bankaya bizzat müracaat edebilirsiniz.

En Uygun Ev Kredisi Kullanırken Hayat Sigortası Mecburi mi?

Ülkemizde ev fiyatlarının büyük artış göstermesi kişilerin konut kredisi çekerek ev almasını mecburi boyuta taşıyor. Konut kredisi çekmek zorunda olanlar ise hayat sigortası yaptırmak zorunda kalıyor.  Hatta kamu ve özel banklarda bu konuda alternatif seçenekler sunuyor. Hayat sigortasının yaptırılmasının tek amacının ise kredi çeken kişinin vefatı halinde ev kredisi borcunu hayat sigortası şirketinin karşılaması oluşturuyor.
Tıpkı hayat sigortasında olduğu gibi deprem sigortasında da evin zarar görmemesi planlanıyor. Yani bankalar kredi verirken geri ödemesini de bu sigortalar ile sağlam temellere bağlıyor. Bu sayede kredi kullanan kişinin veya kredili olan evin zarar görmesi durumunda banka mutlaka parasını alıyor. Konut kredisi kullanarak bir ev almak istiyorsanız her zaman için özel bankaların alternatif seçenekleri bulunuyor. Kamu bankaları belli kural zincirinde işlemek zorunda olduğu için pozitif seçenekler sunamıyor. En uygun ev kredisi araştırmalarınızda ve banka başvurularınızda bu konunda değişiklik gösterdiğini görebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Faizsiz Ev