Faizsiz Ev

Kuveyt Türk Konut Finansmanı

0

Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanı ile kira öder gibi ev sahibi olabilir ve Kuveyt Türk tarafından sağlanan kar oranları ile ev sahibi olabilirsiniz. Herhangi bir koşul ya da şart gerektirmeksizin 129 aya varan vade seçenekleri ile konut finansmanı sunan Kuveyt Türk, yüzde 0,94 kar oranı ile size istediğiniz eve sahip olma şansı sunuyor. Siz de Kuveyt Türk’ün uygun kar oranlı konut finansmanı ile ev sahibi olmak için en yakın şubeye ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Konut Finansmanı Özellikleri

Kuveyt Türk ekspertiz çalışanları ile öncelikle satın almak istediğiniz evin değerini belirler ve bunun ardından sizlere belirli oranlarda konut finansmanı sağlanır. Konut işlemleri sırasında konut enerji performansı A sınıfında yer alan evler için yüzde 90, B sınıfı evler için yüzde 85 ve diğer sınıflarda yer alan evler için de yüzde 80 oranında finansman sağlanır. Bunun yanında Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanında yer alan diğer özellikler ise aşağıdaki gibidir;

  • Konut finansmanı kar oranı yüzde 0,94 olarak belirlenmiştir.
  • Ayrıca konut finansmanı 120 aya varan vade seçenekleri ile hizmete sunulur.
  • Kredi tahsis ücreti çekilen tutarın yüzde 0,’ine denk gelmekte ve bu şekilde kesinti yapılmaktadır.
  • Banka müşterilerinden herhangi bir şekilde kefil talep etmez.
  • Konut finansmanı kullanımı sırasında konut sigortası yaptırmak zorunludur.
  • Konutun toplam değerinin en fazla yüzde 90’ı oranında bir finansman sağlanır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Konut Finansmanı İçin Gerekli Belgeler

Kuveyt Türk konut finansmanı kullanmak isteyenlerin öncelikle birtakım belgeler ile başvuruda bulunması gerekir. Ayrıca başvuru öncesinde bu belgelerin hazır edilmesi ve bu belgeler ile banka şubesine gidilmesi önemlidir. Şimdi, konut finansmanı için gerekli olan belgelere daha yakından bakalım.

  • Başvuru yapacak olan kişinin kimlik belgesi, ehliyeti ya da pasaportu
  • Konutun kat mülkiyeti tapusu veya kat irtifakı tapusu
  • Yapı kullanım izin belgesi
  • İnşaat ruhsatına ait fotokopi

Kuveyt Türk Katılım Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Kuveyt Türk, sizlere kira öder gibi uygun taksit imkanları ile ev sahibi olma şansı sunar. Faizsiz ev kredisi Kuveyt Türk ile siz de satın almak istediğiniz evi oldukça uygun fiyat aralıkları ile satın alabilir ve aynı zamanda geri ödemenizi zorlanmadan yapabilirsiniz. Şimdi, sizler için Kuveyt Türk konut kredisi ile nasıl hesaplanır? Bu konudan bahsedelim:

Yüzde 0,94 oranına göre 100.000 TL konut finansmanı kullanmayı düşünürseniz, aylık taksit tutarınız 1.393,40 TL olur. Bunun yanında geri ödemeniz gereken toplam tutar da 167.207,32 TL olarak karşımıza çıkar. 100.000 TL olarak çekeceğiniz konut finansmanında da yine kredi tahsis ücreti toplam tutarın yüzde 0,5’ine denk gelir.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Faizsiz Ev