Faizsiz EvFaizsiz Ev Alma Sitemleri

Peşinatsız Ev Nasıl Alınır?

0

Ev sahibi olmak, herkesin en büyük hayallerinden biridir. Günümüzde kiraların artmasından dolayı hemen her kesim bütçesine uygun ev almayı amaçlamaya başladı. Kredi faiz oranlarının çok yüksek olmasının yanı sıra birikim yapılmadan ev almak kimi zaman bu süreci zorlaştırır.

Peşinatsız Kefilsiz Nasıl Ev Alınır

Senelerce çalışıp ufak birikimler yaparak ya da emekli maaşıyla ev sahibi olmak oldukça zordur. Ancak günümüzde pek çok ev alma sistemleri karşımıza çıkmıştır.

Bunlardan birisi de peşinatsız ev almak yoludur. Bu sistemlerde belli bir birikimi olmayan vatandaşlar taksitle aydan aya ödeyerek  borçlanmayı tercih edebilecekler. Nitekim, evlerin giderek pahalı olmaya başladığı son zamanlarda böyle bir imkan bulmak çok elverişli olacaktır.

Taksitle Ev Almak

Peşinat olmadan ev almak için, taksitli yöntemi tercih edenler bu sistemin nasıl işlediğini de detaylıca araştırmaları gerekir.

Burada Her ailenin kendi bütçesinin kaldıracağı bir miktarla kira öder gibi ödeme sistemine girmiş olacaktır. Aslında bu sistem bir aile gibi, dayanışma usülüyle her bir aile sırasıyla birbirine yardım eder gibi ev sahibi olabildiği bir yöntemdir. Sırasıyla derken, bu bir kura usulüyle olduğu gibi, az bir peşinat ödeyenler, vade ortasında ev sahibi olmayı seçenler gibi belli bazı kriterlere göre ev sahibi olacak kişilere istediği bir şehirden istediği bir evi alabilmenin yolunu açıyor.

Ev taksiti ödemeleri kişinin evini almasıyla birlikte kiradan kurtulması ve diğer henüz ev almayı bekleyenlere yardım etmesiyle devam eder.  Belli bir ev maliyeti ve belli bir ödeme planı için belli sayıda gruplara dahil olunur. Bu durumda tüm gruptaki kişiler her ay sırası gelen ev sahibi olur.

Ev Almada Bambaşka Bir Yöntem

Ev sahibi olmak isteyenlerin tercih edebileceği bu sistemlerin başında Birikimevim gelir. Birikimevim bu ev alma sistemini kurmuş ve peşinatı olmayıp yıllardır ev almak için hayal kuran herkesi bu ailenin bir parçası olmaya davet eder. Eğer ev almayı düşünüyorsanız ve bunun için peşinatınız yok ise Birikimevim ile kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Faizsiz Ev