Bilgi Bankası

Sıfır Faizle Araba Almanın Yolları

0
Sıfır Faizle Araba Almanın Yolları

Birçok kişi ulaşımda rahatlık yaşamak için araba satın almak istemektedir. İnsanlar bütçelerine göre sıfır ve ikinci el araba satın alabilirler fakat araba almak isteyen kimseler, birikim yaparak araba almakta zorlanabilmektedirler. Bu sebeple birikim yapmadan farklı yollarla araba almaya çalışmaktadırlar. Araba almak için kredi çekmek mümkündür fakat insanlar kredi ödeyecekleri faiz tutarlarından rahatsız oldukları için bu şekilde araba almak istemektedirler. Farklı yollarla araba almak da mümkündür. Örneğin, her ay belli bir miktar para ödeyerek bir süre sonra arabanızı satın almanız mümkündür. Buradaki mantık, hanımların altın günlerinde yaptığı mantıkla birebir benzemektedir. Her ay ortada toplanan para birine verilerek o kişinin araba alması sağlanmaktadır.

Taksitle Araba Almak

Bu sistemde yapmanız gereken şey, bütçenize göre ne kadarlık bir araba istediğinize karar vermektir. Alacağınız arabanın bütçesine karar verdikten sonra aylık ödeyeceğiniz taksit tutarlarını da belirlemeniz gerekmektedir. Daha sonra bu işle uğraşan şirketler ile görüşerek araba almanız mümkündür. Bu şirketlerin sistemi ise şu şekilde ilerlemektedir: Sizin gibi araba almak isteyenler arasından aynı tutarda ve aynı taksit miktarları ile araba almak isteyenleri aynı gruba almaktadırlar. Böylelikle hazırlanan gruplar her ay çekilen kura ile arabalarını sırası ile almaktadırlar. Bu sistem ile araba satın almanıza aracı olan şirketler sizden herhangi bir faiz talebinde bulunmamaktadırlar. Ödeyeceğiniz taksit tutarları ile arabanıza belirli bir süreden sonra 0 faiz ödeyerek sahip olmanız mümkündür.

Bu Seçenek İle İkinci El Araba Almak Mümkün mü?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz seçenekle sadece sıfır araba değil ikinci el araba almak da mümkündür. Buradaki asıl amaç, hedeflediğiniz tutarı size hazırlanan grup ile sağlamaktır. Yani size verilen para ile siz ister ikinci el, isterseniz de sıfır araba alabilirsiniz. İnsanlar daha çok sıfır araba almayı tercih etseler de ikinci el araba almak da bu yöntemle mümkündür. Bu sistemde her ay kura noter huzurunda çekilmektedir. Bu da firmaların güvenilirliğini arttıran bir özelliktir.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir