Bilgi BankasıToki

TKGM Tapu Parsel Sorgu Ekranı Üzerinden Nasıl Yapılır?

0

Tapu randevu hizmeti ile eskiden vatandaşlar Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nden randevu alarak istedikleri bilgileri edinmek için müracaat ediyorlardı.

Günümüzde internetin daha sık bir şekilde kullanılması ile vatandaşlar Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından sunulan tapu parsel sorgulama ekranı ile istedikleri bilgileri edinebilir.

Bu kapsamda özellikle arsa ya da arazi sahibi olmak isteyen vatandaşlar tapu parsel sorgulama ekranı üzerinden parsel ve adalara ait bilgileri kolaylıkla öğrenebilir. Yalnızca internet üzerinden değil akıllı telefonlardaki uygulama sayesinde de hızlı bir şekilde parsel konumu alan ve birçok bilgi öğrenilebilir.

Tapu Ve Kadastro Bilgi Sistemi

Tapu ve kadastro bilgi sistemi sayesinde ülkemiz genelindeki taşınmaz mülkiyetlerin bilgileri elektronik ortamda kolaylıkla sorgulanabilir ve detaylı bilgi edinilebilir.

Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi sorgulama ekranı sayesinde işlemler artık daha hızlı ve daha güvenilir bir şekilde gerçekleştiriliyor. Aynı zamanda birçok şahıs ve kamu taşınmazları ve kontrolleri sistem sayesinde yapılabiliyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden sorgulama yapmak mümkündür. İnternet sitesinden gerçekleştirilecek sorgulamalarda taşınmazın adres bilgisi, parsel numarası ve ada numarası ile gerekli bilgiler kolaylıkla öğrenilebilinir.

Tapu parsel sorgu ekranı aynı zamanda e-devlet üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. Bu sorgulama için vatandaşların bir e-devlet şifresi olması ve kimlik doğrulaması yapması gerekiyor. Sonrasında e-hizmetler üzerinden kolay bir şekilde tapu parsel sorgulama hizmetinden faydalanabilir.

Tapu Parsel Sorgulama Yapma

Tapu ve parsel sorgulama hizmeti özellikle Yeni bir ev almak isteyen vatandaşların ilgisini çeken bir uygulamadır. Dükkân üzerinden ada parsel bilgileri ile detaylı bilgi almak ve uygun fiyatlarla gayrimenkul sahibi olmak için Birikimevim tarafından sunulan hizmetler ile kolay bir şekilde ev sahibi olmak mümkün olabiliyor.

Birikimevim tarafından sunulan fırsatlar sayesinde vatandaşlar kira öder gibi taksit taksit bütçeleri doğrultusunda ödeme yaparak kolay bir şekilde ev sahibi olabiliyor. Ev alınacağı sırada Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından sunulan tapu ada parsel sorgu ekranı ile taşınmaz mal hakkında bilgi almak gerekiyor.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir