Bilgi BankasıFaizsiz Ev Alma Sitemleri

Ucuz Ev Almanın Yolları

0

Ev sahibi olmak her bireyin,  her ailenin yaşamı boyunca hedeflediği gayelerdendir. Bunu başarabilmek için bazen ömrü boyunca çalışıp borç ödemeye çalışırken bazen de ailesinin desteğiyle kolaylıkla bu işin üstesinden gelir.

Çoğu insan evini,  hayalini kurduğu dizaynıyla ve uygun fiyata almak ister. Bunlardan kimisi için semti önemlidir, illaki o semtte olsun da dizaynını önemsemez. Kimisi de dekoru ve işçiliğine takılır, detaylarına dikkat eder. Ama en önemlisi cebine uygun olan evi satın almaktır.

Evi Makul Fiyata Almak

Kişi satın alacağı evde kendisi oturmayacaksa, yatırım için kiracıya ev almak en mantıklı karar olacaktır. Bunun için hem fiyatı ucuza getirmek hem de satın aldığı evin güzel kira geliri getirmesini tercih etmelidir.

Eve Yatırım Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev konusunda iyi bir yatırım yatmak için öncelikle iyi bir araştırmacı olmak gerekir. Nerede, ne zaman, kaça satılık gözünüz kulağınız takipte olmalıdır.
Kira getirisi yüksek olan yerlerdeki evlerin fiyatlarını takip ederek bazı durumlarda ve şartlarda fiyatı düştüğü anda değerlendirmeye almak gerekir.
Bazı evler eski ve yıpranmış olsa da bunların mevkisi güzel bir yerdeyse böyle bu evler tercih edilebilir.

Kiracıya ev almak niyetiyle av alan yatırımcılar evin ucuz ve kira getirisi yüksek olmasını tercih edecekleri için içinin eski ve yaşının da kaç yıl olduğuna dikat etmesi gerekmez.Aynı zamanda tadilat yapılmış evleri de tercih etmemek gerekir. Çünkü evin içine yapılan masrafın üstünde bir fiyat ekleyerek evi satışa sunarlar. Bu durumda iç dizayn dekor, alıcıyı aldatmamalıdır. Kişi kendisi tadilatı daha makul fiyata ve kendi zevkine göre halledebilir.

Taksitle Ev Almak

Ev sahibi olmak için birikimi olmayan bazı insanlar ise yatırımdan ziyade kendi oturacağı evi uygun fiyata alabilmenin derdindedir. Bunun için günümüz şartlarında kira öder gibi ev taksidi ödeyerek ev sahibi olma yolları vardır.

Birikimevim bu şekilde senetle ev taksiti ödeyerek ev sahibi olmayı kolaylaştırır.  Böylece peşinat derdine düşmeden her aile kendi bütçesi ölçüsünde ödeyebilceği miktarları belirleyerek sıkılmadan evinin borcunu ödeyebilir. Hem kiracı olmaktan kurtulur hem de uygun bir şekilde ev sahibi olur.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir